Modely orgánů

Zajímavější výuka s modely torz a vnitřních orgánů

Chcete zefektivnit vaši výuku biologie nebo vysokoškolskou přednášku z anatomie pro budoucí mediky? Není nic jednoduššího, než do výuky zapojit i praktickou ukázku vysvětlované látky, a to formou anatomických modelů.

Nejvíce využívané jsou pro tyto účely modely torz lidských těl, které dokážou věrně imitovat přesné rozložení vnitřních orgánů těla a jejich návaznosti. Nespornou výhodou těchto modelů torz je možnost jejich rozebrání na více dílů a následné poskládání do kompletního celku. Uvidíte, že děti bude bavit hledání, jak přesně je v těle umístěn žaludek anebo srdce. Kromě klasických torz lidského těla můžete jako názornou pomůcku využít i modifikovaná torza, která jsou vyrobená např. africkém. Velmi zajímavé je pak třeba i torzo s viditelnými svaly a jejich propojeními.

Víte, jak jednotlivé orgány lidského těla fungují?

Seznámit se s fungováním a principy jednotlivých orgánů je pro žáky, studenty i budoucí zdravotnický personál mnohem zajímavější, pokud je teorie doplněna i modelovými příklady. Proto pro výklad o oběhové soustavě využijte některý z našich rozkládatelných modelů srdce anebo celkový model oběhové soustavy. Vybírat si v této kategorii můžete i z upravených modelů, na kterých jsou vidět jednotlivé patologické odlišnosti - například model aterosklerózy cév, model srdce s bypassem nebo model vysokého krevního tlaku.

Kromě srdce jsou však nezbytnou součástí našeho těla i plíce. Principy jejich fungování a do detailu vyrobené modely jejich struktury najdete v samostatné kategorii, ve které se plicím věnuje. Najdete zde třeba model lidského bronchiálního stromu s hrtanem nebo sedmidílný rozložitelný model plic s hrtanem.

Objevte detailně stavbu trávicí soustavy

Trávicí soustava je odpovědná za dokonalé zpracování přijaté potravy, což je velmi složitý proces a stejně složitá je právě i skladba této soustavy. Modely trávicí soustavy dokážou jednoduše a srozumitelně vysvětlit, jaké procesy se v našem těle během trávení uskutečňují. Velmi atraktivně je například provedený třídílný rozkládací model žaludku, model zadních orgánů dutiny břišní anebo celkový model trávicí soustavy. Z patologicky modifikovaných modelů si zde můžete vybrat třeba model onemocnění jícnu, model žaludku s vředy nebo model žlučového kamene.

Pro zkoumání urologické soustavy lidského těla jsou tou správnou volbou do detailu propracované urologické modely. Precizní zpracování a použití těch nejkvalitnějších materiálů při výrobě - to jsou jistoty věrného provedení jednotlivých modelů. Můžete si vybírat třeba z modelu lidských ledvin s cévami, oboupohlavního modelu močového systému či z řezu lidskou ledvinou.

Nejen pro sexuální osvětu na základních a středních školách jsou vhodné modely pánve a genitálií. Do této kategorie jsme zařadili i speciální model lidského penisu pro nácvik nasazování kondomu i model k zavádění ženského kondomu. Kromě těchto modelů si zde však můžete vybrat i z několika modelů lidských pánví, ženské pánve s plodem ve 40. týdnu těhotenství nebo modelu mužské prostaty.