Zoologické modely

Vzdělávejte se se zoologickými modely

Nejen znalostí lidské anatomie je člověk živ! Je potřeba znát i přírodu kolem nás a orientovat se v základních zvířecích druzích. Proto jsme vytvořili speciální kategorii zoologických modelů, kam jsme umístili základní výběr zvířat, která by neměla zůstat bez povšimnutí. Do detailu propracované modely jsou ideální volbou především pro výuku na základních středních školách, kdy můžou ozvláštnit standardní hodiny biologie a přírodopisu a učitelé mohou žákům názorně jednotlivé zvířata popisovat. Zoologické modely se však mohou stát i zajímavou dekorací učitelských kabinetů nebo kanceláře, jejíž majitel je fanda do zvířecí anatomie.

Víte, jak vypadá kostra psa nebo zajíce?

Nejpočetnější kategorií v naší nabídce zoologických modelů jsou bezpochyby savci. Zde můžete najít jednotlivé modely jak celých koster savců, tak i určitých kostí vybraných speciálně z jejich kosterní soustavy. Zajímavé jsou například celkové modely koster ovce domácí, kočky domácí, koně domácího, psa domácího, prasete divokého, zajíce polního anebo turu domácího. Na těch lze do detailu zkoumat stavbu jejich těla a návaznost jednotlivých kostí. Ze samostatných kostí si můžete vybírat třeba z modelu lebky šimpanze učenlivého, nohy prasete divokého, lebky orangutana bornejského nebo lebky krysy obecné a spousty dalších modelů.

S kostrou některého ze savců se žáci na základních a středních školách setkávají poměrně běžně, jinak tomu je však u modelů ptáků. Zajímat je bude rozhodně kosterní stavba domácích zvířat jako je kur domácí nebo husa velká, stejně jako těch ptáků, se kterými se mohou setkat volně v přírodě - holuba hřivnáče, bažanta obecného nebo kachny divoké.

Krásně propracované modely hadů, žab i ryb

Početnou kategorii tvoří i obojživelníci a plazi, kteří jsou vyrobeni z vysoce kvalitních materiálů a jejich provedení vypadá velmi věrně a realisticky. Hodiny biologie budou pro žáky mnohem zajímavější, pokud jim výklad o obojživelnících doplníte třeba ropuchy obecné nebo ropušky starostlivé. Stejně zajímavé jsou i modely mloka skvrnitého, slepýše křehkého a ještěrky obecné. Modely užovky podplamaté a zmije obecné jsou skvělou volbou pro vysvětlení rozdílu mezi těmito plazi, se kterými se mohou žáci setkat při svých výletech do přírody.

Jak vypadají kosti kapra všichni tak trochu víme díky každoroční české tradici připravit si ho smaženého jako štědrovečerní večeři. Proč se však s touto zajímavou rybou neseznámit blíže? Pomůže vám v tom právě model kostry kapra. Z dalších ryb, jejichž kostra je zajímavá a stojí za prozkoumání, pro vás máme třeba model kostry keříčkovce jihoafrického.

Kdo nikdy nechytil klíště, ať hodí kamenem! Každému z nás se minimálně jednou za život stalo, že se z návštěvy přírody vrátil s nechtěným parazitem ve formě klíštěte. Máme pro vás 25x zvětšený model klíštěte obecného, abyste si dokázali lépe představit, co je to za tvora, který nám tak rád pije krev.