Ošetřovatelské figuríny

Nácvik ošetřovatelských dovedností? Zvládnete jej hravě s našimi figurínami!

Vědět, jak se správně zachovat při nenadálé situaci, ve které je potřeba podniknout všechno pro záchranu života - to je nutností všech. Od útlého věku dostáváme formou přednášek, kurzů i výuky rady, jak se v takové situaci zachovat a jak správně poskytnout první pomoc. Není však nic lepšího a lépe zapamatovatelného, než když si takovou situaci můžeme vyzkoušet nanečisto. A právě k tomu jsou ideální ošetřovatelské figuríny.

Ty najdou své uplatnění především během kurzů první pomoci, se kterými se během života setkáme třeba v rámci školní výuky anebo při zaměstnání. Ošetřovatelské figuríny jsou však i ideální volbou pro nácvik záchranářských dovedností pro budoucí lékaře, zdravotní sestřičky a ostatní zdravotnický personál. Ti se na nich mohou naučit nejen, jak správně poskytnou první pomoc, ale i jak o pacienta pečovat.

Základní figurína pro nácvik ošetřování pacienta umožňuje trénink všech pečovatelských úkonů. Budoucí zdravotnický personál si na ní může vyzkoušet, jak správně a co nejšetrněji provádět pacientovi osobní hygienu, obvazovat mu ránu či aplikovat dýchací přístroj. Figurína je sice vyrobená z voděodolného a nerozbitného plastu, je však velmi pružná a umožňuje bez problému manipulovat s horními i dolními končetinami.

Speciální figurína pro zavádění katetru i píchání injekcí

Pro nácvik složitějších ošetřovatelských úkonů je vhodnější vylepšená figurína, u které navíc existuje možnost vyjmutí některých orgánů, jako je močový měchýř, srdce anebo žaludek. Na figuríně je možné i nacvičovat zavádění injekcí, katetrizaci či výplachy očí, uší nebo dokonce močového měchýře. Aby byl nácvik ošetřovatelských dovedností opravdu úplný, dodáváme k této figuríně i kompletní sadu pomůcek pro jednoduché zavádění katetru.

Pokud nechcete investovat do lépe vybavené a propracovanější figuríny a vlastníte tu v základní verzi, můžete si ji vylepšit pomocí speciální sady pro rozšíření jejích funkcí. Sada obsahuje pomůcky pro komplexnější nácvik ošetření pacienta a díky ní můžete nacvičovat mnohem více ošetřovatelských úkonů.

Model kojence - skvělá pomůcka pro nácvik ošetřování miminek

Nácvik ošetřovatelských dovedností by se neměl omezovat pouze na ošetřování dospělých, ale i na péči o malé děti. K tomu je ideální figurína v podobě kojence, která věrně imituje jeho fyziologii a je vyrobená přesně do nejmenších detailů. Model kojence je správnou volbou pro nácvik ošetřovatelských dovedností zdravotnického personálu gynekologických oddělení, ale i pro názornou ukázku budoucím maminkám, jak se mají o své dítě správně starat. Model kojence obsahuje i vnitřní orgány (srdce, plíce, střeva, žaludek, močový měchýř) a má i vyměnitelné pohlavní orgány. Díky vysoce kvalitnímu materiálu, ze kterého je kojenec vybaven, je možné bez problému pohybovat jeho hlavou i dolními a horními končetinami.