Kategorie

Modely lidské kostry

Modely lidské kostry

Anatomické modely lidské kostry a kostí

Stavba lidského těla je předmětem zkoumání po celá staletí, ne-li tisíciletí. I v dnešní době nás nepřestane překvapovat, jak jeho jednotlivé části fungují a jak je lidský organismus složitý a propracovaný systém. Pro lepší pochopení fungování lidského těla se jako názorné pomůcky nejen pro výuku využívají nejrůznější modely lidské kostry i jednotlivých kostí.

Kde se anatomické modely využívají?

Své uplatnění najdou tyto modely jak při výuce biologie na základních či středních školách, tak i při odborných přednáškách na univerzitách a v rámci zdravotnických kurzů. Velmi oblíbenou pomůckou a někdy i dekorací jsou pak kosti a lidská kostra v ordinacích lékařů - ti je často využívají pro vysvětlení problémů pacientům.

Nejčastěji využívanou pomůckou bývají celkové modely lidské kostry. Ty jsou dostupné jak v životních, tak i zmenšených velikostech. Všechny modely lidské kostry jsou propracovány do nejmenšího detailu a skýtají tak možnost opravdu názorné a do hloubky probrané výuky. Modely lidské kostry lze díky praktickému stojanu přenášet, kamkoliv budete chtít. Navíc se některé modely dají i částečně rozkládat, což je ideální možnost pro studenty a vysokoškolské posluchače, jak zjistit přesnou stavbu kosterního systému a jeho návaznosti.

Mini model lidské kostry, nebo model v životní velikosti?

Modely lidské kostry v menším provedení, než je originál, jsou ideální především kvůli své minimální hmotnosti a jednoduché manipulaci. Existují jak mini modely lidské kostry na podstavci, taky i modely závěsné.

Kromě mini modelů však v rámci výuky oceníte i modely lidské kostry v životních velikostech - zde si můžete vybrat opravdu z bohaté nabídky různě provedených modelů, vždy však vyrobených z materiálů té nejvyšší kvality. Zajímavý je například model lidské kostry, u kterého jsou v jedné jeho polovině znázorněné svaly anebo jiný model lidské kostry, na kterém je zobrazeno rozložení jednotlivých vazů.

Modely lidské kostry nemusí být jen statické, spousta z nich také disponuje nejrůznějšími pohybovými možnostmi - existuje například model lidské kostry, který je ohebný v páteři anebo model kostry, který dokáže věrně imitovat pohyby lidských horních a dolních končetin (díky do detailu provedenému spojení jednotlivých kůstek a kloubů).

Pokud máte zájem spíše o rozkládací model lidské kostry, u kterého můžete na jednotlivých kostech vysvětlit jejich funkci i umístění, tak si vyberte jeden z rozložených modelů lidské kostry - opět si můžete vybrat, zda chcete jednoduchý model pouze s kostmi anebo propracovanější model s vyobrazenými svaly.

Nehoda není náhoda a i u modelů lidských koster se může stát, že budete potřebovat náhradní díl. Rozhodně nezoufejte, k dostání jich je spousta - ať už sháníte náhradní kovové spojovací díly, pružinu pro kost spodní čelisti nebo náhradní kostru dolní či horní končetiny.