Jak čistit Vaše anatomické modely

Jak čistit anatomické modely?

"Nejdůležitější věcí, kterou byste měli vědět o koronaviru na různých površích, je to, že je lze snadno čistit běžnými domácími dezinfekčními prostředky, které virus zabijí. Studie prokázaly, že virus COVID-19 může na plastu a nerezové oceli přežít až 72 hodin, na mědi méně než 4 hodiny a na kartonu méně než 24 hodin." Světová zdravotnická organizace (WHO).

Aby Vaše 3B Scientific® anatomické modely obzvláště v době COVID-19 (ale i nadále) zůstaly hygienicky čisté, připravili jsme pro Vás rychlého průvodce a doporučení, jak správně čistit anatomické modely.

3B Scientific® anatomické modely jsou vyráběny z materiálů nejvyšší kvality a k dokončení anatomických detailů používáme pouze barvy s dlouhotrvajícím účinkem. Aby zůstaly všechny části i barvy modelu v bezpečí a bez poškození, dodržujte prosím pečlivě všechny následující kroky. Je také důležité zkontrolovat všechny složky Vašeho dezinfekčního přípravku, protože roztoky na bázi alkoholu mohou poškodit barvu Vašeho modelu. Postup a všechny jeho kroky by měly být opakovány vždy, kdy byly anatomické modely použity.

Rychlý průvodce čištěním anatomických modelů*

Krok 1:

Rozložte celý anatomický model na jednotlivé části a položte je na vydezinfikovaný povrch.

Důležité: Pro dezinfekci prosím používejte dezinfekční prostředky, které ve svém složení neobsahují alkohol, jako například dezinfekční prostředky s obsahem kvarterních amoniových sloučenin. Alkohol může poškodit barvu Vašeho anatomického modelu a na takovéto poškození se nevztahuje záruka na produkt.

Krok 2:

Při rovnoměrném nanášení dezinfekčního prostředku na všechny části modelu prosím noste rukavice. Alternativně lze povrch vyčistit teplou/horkou vodou a jemnými a neutrálními čistícími prostředky, jako jsou například mýdlo nebo prací prostředek.

Krok 3:

Postupujte podle pokynů uvedených na konkrétním dezinfekčním prostředku, který používáte. Někteří výrobci doporučují nechat dezinfekční prostředek několik minut působit.

Krok 4:

Nechte model důkladně uschnout. Setřete přebytečný dezinfekční prostředek a před opětovným složením a skladováním modelu nechte všechny jeho části zcela vyschnout.

* Zřeknutí se odpovědnosti: Je možné, že viry, bakterie a choroboplodné zárodky mohou na modelu nadále zůstat.

Chcete-li se dozvědět více informací o šíření virů/choroboplodných zárodků, klikněte na tento odkaz, kde uvidíte všechny informace poskytované Světovou zdravotnickou organizací (WHO).

Zdroj: 3B Scientific