Nástěnná tabule ze série Ptáci střední Evropy se tentokrát věnuje vodním ptákům. Na život ve vodě a kolem ní se specializuje řada ptáků. Patří sem čeledi potáplicovití, potápkovití, kormoránovití a kachnovití.
Nástěnná tabule ze série Ptáci střední Evropy se věnuje vodním ptákům. Do skupiny vodních ptáků patří i ty druhy, které obvykle neplavou, ale vodou se brodí, či chodí po podmáčeném terénu. Patří sem čeledi volavkovití, čápovití, ibisovití, chřástalovití, tenkozobcovití, kulíkovití, slukovití a rackovití.
K suchozemským ptákům patří kromě pěvců, kterým se věnují dvě následující tabule, zástupci těchto čeledí: tetřevovití, bažantovití, chřástalovití, dytíkovití, dropovití, holubovití, kukačkovití, rorýsovití, mandelíkovití, ledňáčkovití, dudkovití a datlovití.
Většina našich ptáků patří do řádu pěvců, kterým je věnována tato v pořadí pátá a další, šestá nástěnná tabule. Zde jsou zařazeni pěvci z čeledi skřivanovitých, vlašťovkovitých, konipasovitých, ťuhýkovitých, pěvuškovitých, pěnicovitých, králíčkovitých, lejskovitých, drozdovitých, skorcovitých a střízlíkovitých.
Na této nástěnné tabuli, v pořadí již šesté, jsou vyobrazeni pěvci, kteří jsou zařazeni do čeledi: mlynaříkovití, sýkořicovití, moudivláčkovití, sýkorovití, brhlíkovití, šoupálkovití, strnadovití, pěnkavovití, vrabcovití, špačkovití, žluvovití a krkavcovití.
Ilustrátor Pavel Procházka umístil na výukovou tabuli 19 mořských ptáků z čeledí kachnovití, slukovití, ústřičníkovití, kulíkovití, chaluhovití, rackovití, rybákovití a alkovití.
Základní tvar Pythagorovy věty, názorné vyobrazení - odvození, důsledky.
Výuková tabule je součástí ucelené řady tabulí k výuce matematiky, určena je především žákům 1. stupně ZŠ. Seznamuje žáky se základními rovinnými obrazci - čtvercem, obdélníkem a trojúhelníkem.
Pro náročné akvaristy zabývající se chovem ryb korálových útesů jsou určeny dvě naše nástěnné tabule. První tabule zobrazuje zástupce rejnoků, holobřichých, sumců, ďasů, pilonošů, volnoostných, ropušnicotvarých a ostnoploutvých.
Druhá nástěnná tabule pokračuje v představení ryb korálových moří. Tato kokrétní se věnuje zástupcům ryb řádu ostnoploutvých a čtverzubců.
Nástěnná tabule vyšla k 80. výročí založení Slovenského rybářského svazu, z jehož podnětu a na základě odborné spolupráce s jeho představenstvem i vznikla. Obsahuje na 35 druhů ryb (s českými, slovenskými a latinskými popisky), známých jak českým, tak slovenským rybářům.
První tabule série představující savce střední Evropy se věnuje řádu šelem. Z celkových 11 čeledí šelem žije na mapkou vyznačeném území 6 čeledí: kunovití, mývalovití, medvědovití, psovití a kočkovití, mořští zástupci patří do čeledi tuleňovitých.
Řádu sudokopytníků se věnuje v pořadí druhá tabule savců. Z nepřežvýkavých představuje čeleď prasatovitých, z přežvýkavců to jsou čeledi jelenovití a turovití.
Tabule představuje létající savce (letouny) střední Evropy - netopýry. Čeleď vrápencovitých, tadaridovitých a netopýrovitých.
Ve střední Evropě žijí z prvního řádu zástupci tří čeledí (ježkovití, rejskovití, krtci), králík a oba zajíci patří do čeledi zajícovitých.
V pořadí pátá tabule savců vyobrazuje zástupce těchto čeledí hlodavců: veverkovití, bobrovití, křečkovití, plchovití, slepcovití a nutriovití.
Sérii tabulí představující savce střední Evropy uzavírá výčet dalších čeledí hlodavců: hrabošovití, myšovití a myšivkovití.
SLEVA z důvodu pomačkání plakátu ve středu a pravý roh - skladem 1 ks. Sérii tabulí představující savce střední Evropy uzavírá výčet dalších čeledí hlodavců: hrabošovití, myšovití a myšivkovití.
Schéma první pomoci prezentuje poučným, ale nenáročným způsobem, jaké činnosti provést a jaké v žádném případě nevykonávat při zranění kloubů a kostí člověka. Záchranné postupy jsou popsány v českém jazyce. Anatomický plakát je skvělou pomůckou do ordinací ortopedů, ale i do učeben v autoškole.
Nástěnná tabule se schématem rozmístění hlanvích nástrojových skupin v symfonickém osrchestru a se záklaadními etapami jeho historického vývoje.
Sklípkani patří mezi nejatraktivnější pavouky chované v zajetí. V doprovodném textu se dozvíte, jaké druhy a jak je chovat v teráriích a další zajímavosti.
Nástěnná tabule přehledně zobrazuje sladkovodní ryby střední Evropy. Pro všechny začínající rybáře nepostradatelná pomůcka.
Na plakátu jsou přítomny všechny důležité anatomické struktury týkající se sluchu, čichu a chuti. Schéma je možné zavěsit v ordinacích lékařů nebo ve třídách při výuce biologie. Názvy anatomických struktur lidského ucha, nosu a jazyku jsou v latině i češtině, ostatní texty jsou v češtině.
Oboustranná výuková tabule je určena zejména pro výuku občanské výchovy na základních školách. První strana nástěnné tabule zobrazuje oficální státní symboly, druhá strana přhledně zobrazuje státní svátky a výběr státních vyznamenání.
Oboustranná výuková tabule objasňující stavbu slova z jednotlivých slovotvorných částí.
Tabule vznikla za podpory České inspekce životního prostředí. Upozorňuje na druhy zahrnuté do Úmluvy o mezinárodním obchodu ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin (CITES).
Výuková tabule je určena žákům 2. stupně ZŠ a nižších tříd víceletých gymnázií. Zobrazuje přehledně základní prvky trojúhelníku: strany, úhly, výšky, těžnice, dále kružnici trojúhelníku opsanou a vepsanou. Uvádí základní vztahy: trojúhelníkové nerovnosti, obvod, obsah.
Nástěnná tabule zobrazuje zátiší povodí Amazonky - tropického deštného lesa. Určeno nejen malým objevitelům.
Oboustranná výuková tabule, která na příkladech objasňuje způsoby tvoření slov v češtině.
Plakát prezentuje užitkové a zemědělské plodiny, které se pěstují v oblasti České republiky. Schéma s rostlinami nalezne své využití na hodinách biologie nebo geografie a přírodovědy. Studenti se budou o rostlinách rostoucích na našem území učit s nadšením, pokud je budou moct vidět na názorném plakátu.
Oboustranná výuková tabule obsahuje kromě základní řady vyjmenovaných slov také některá vlastní jména s y-ý po b a příklady vět se stejně znějícími slovy s odlišným pravopisem. Druhá strana tabule nabízí 36 krátkých slovních spojení k procvičení pravopisu.
Barevná, oboustranně laminovaná tabule přibližuje proměny v přírodě i přímo ve vesnici Zimní Lhota. Poetické obrázky doplňují krátké říkanky, které pomohou dětem oživit vzpomínky na vánoční a zimní radovánky.
Výuková tabule Zpracování hovězího masa je další z řady tabulí o technologii masa. Její netradiční grafické pojetí umožnilo spojit informace o jednotlivých částech hovězího masa, jeho zpracování (bourání) a kuchyňské úpravě.
Výuková tabule Zpracování vepřového masa svým zajímavým grafickým pojetím spojuje informace o jednotlivých částech vepřového masa, jeho zpracování (bourání) a kuchyňské úpravě.
Schéma prezentuje mikroanatomickou strukturu dvou smyslů - zraku a hmatu. Anatomický plakát lze umístit na stěny ordinací oftalmologů nebo do učeben anatomie a fyziologie lidského těla. Odborné názvy anatomických struktur jsou v latině i češtině, ostatní popisky jsou v češtině.
Malebné výtvarné zpracování tématu Zvířata na statku je určeno našim nejmenším: dětem ve školkách a prvních ročnících základních škol, malým počtářům i všem začínajícím přírodovědcům, kterým život ve městě neumožní se seznámit se všemi domácími zvířátky tak, jak je znají jejich vrstevníci na venkově.